• Surowce i receptury tradycyjnej medycyny japońskiej - B. Byczkiewicz

Opracowanie pt. Surowce i receptury tradycyjnej medycyny japońskiej autorstwa mgr inż. Bartłomieja Byczkiewicza, będące częścią "Biblioteki Zielarskiej". To kolejna specjalistyczna pozycja Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, 115 stron, PDF.

Reguła dostawy Treść cyfrowa
20.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty
Cena przesyłki 0
Wysyłka na e-mail 0
Dostępność Duża dostępność
ISBN/ISSN 9788395725685
Lecznictwo Dalekiego Wschodu od zawsze przyciąga naszą uwagę — jest egzotyczne i tajemnicze, nierzadko również skuteczne wobec specyficznych chorób, z którymi fitoterapia europejska ma duże problemy. Od kilkunastu lat rośnie znaczenie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), która nie jest jedynym azjatyckim systemem godnym naszej uwagi.
Tradycyjna medycyna japońska (Kampo) to zjaponizowana medycyna chińska, która została znacząco zmodyfikowana pod względem wykorzystywanych surowców, jak i receptur — każdy przepis ma odrębny numer, stały skład oraz konkretne zastosowania, nierzadko potwierdzone badaniami naukowymi. Kampo dotychczas nie poświęcano większej uwagi, lecz Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych zdecydował się na włączenie w ramach przedmiotu dodatkowego "Zarysu medycyny Kampo".
Publikacja ta jest pierwszym fachowym opracowaniem powstałym na bazie Farmakopei Japońskiej oraz japońskich preparatów OTC, które przybliża Polakom zioła i minerały stosowane w Kampo (63 opisy) oraz tamtejsze farmakopealne receptury na leki Kampo (35 formulacji). To pozycja obowiązkowa nie tylko dla wszystkich zainteresowanych wschodnią sztuką medyczną, ale również dla dystrybutorów i producentów preparatów zielarskich, którzy chcieliby wprowadzić surowce i leki Kampo na rynek europejski.