• Rooibos - Kochankowie

Rooibos - Kochankowie: herbata o smaku słodkiej maliny i kwaśnej porzeczki. Cena za 50 g.

Waga
Brak towaru
10.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 14
Paczkomaty InPost 14
Paczka Pocztowa Priorytetowa 15
Dostępność Brak towaru
Waga 0.05 kg

Miłość ma dwa oblicza. Jedno jest słodkie jak dojrzała malina, natomiast drugie jest kwaśne niczym czarna porzeczka. Obydwa uzupełniają się wspaniale, o czym mogą Państwo przekonać się sami, kosztując tego niezwykłego rooibosa. Dodatkowa nuta różana, tylko wzmaga pragnienie, jakie może zaistnieć po jej wypiciu...

Czym jest aspalat prosty? Znamy go pod innymi nazwami - czerwonokrzew albo rooibos, natomiast w botanice określany jest jako Aspalathus linearis. To krzew należący do rodziny bobowatych: do tej samej grupy należą... fasola i groch! Krzewy aspalatu prostego rosną wyłącznie w Republice Południowej Afryki a konkretnie w Górach Cederberg w Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Młode listki poddawane są procesowi utleniania w lekko podwyższonej temperaturze i w wilgotnej atmosferze. Dzięki tym procesom materiał roślinny nabiera właściwych nut smakowych i zapachowych oraz brązowieje, dzięki czemu napary przybierają ciemnobrązową barwę. To herbata polecana dla osób starszych i konsumentów preferujących łagodność: podczas zaparzania do wody nie przedostają się garbniki i gorycze. 

Zalecana temperatura wody: 90-95 stopni Celsjusza.

Ilość herbaty na porcję: 1-1,5 łyżeczki.

Skład: rooibos z Republiki Południowej Afryki, dodatki w zmiennych ilościach: cząstki jabłka, cząstki maliny, płatki róży damasceńskiej, kwiaty wrzosu, serduszka z cukru, naturalny aromat porzeczkowy.

Mieszanka komponowana w Polsce.

Herbata jest przez nas ręcznie odważana i pakowana w foliowe opakowanie (posiadające atest do kontaktu z żywnością) zamykane klipsem.